2009-04-30

              Šiandien spektaklio pagal Vytauto V. Landsbergio pasaką ,,Arklio Dominyko meilė" premjera.

                                                                                                                                                           PLAČIAU >

2009-04-24

              14 - ojo tarptautinio jaunimo teatrų festivalio – kūrybinės laboratorijos ATŽALYNO SCENA, vyksiančio 2009 m. gegužės 7 - 10 d. Kretingos rajono kultūros centre, programa.2009-04-04

              Lietuvos liaudies kultūros centras kas du metus organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventę „Šimtakojis“, kuri vyksta 3 etapais: rajoninės, regioninės ir baigiamosios šventės.
              Vasario 21 d. teatras – studija „Atžalynas“ Kretingos rajono kultūros centre suorganizavo ir pravedė rajoninę vaikų teatrų šventę. Dalyvavo 4 vaikų ir 1 jaunimo teatro kolektyvas. Atžalyniečiai kiekvieną spektaklį pristatė savo sukurtu etiudu, per pertraukas organizavo žaidimus šventės dalyviams ir žiūrovams. Iš viso rajoninėse šventėse aprodyta apie 400 spektaklių.
              Į regioninę šventę Mažeikiuose komisijos sprendimu vyko S. Įpilties filialo vaikų dramos kolektyvas „Impiltukai“ (režisierė Danutė Bružienė) su spektakliu V. Taylor „Burbulynas“ ir teatras – studija „Atžalynas“ (režisierė Auksė Antulienė) su spektakliu C. Higgins „Haroldas ir Modė“, kuris buvo atrinktas į baigiamąją šventę. 4 regioninėse šventėse parodyta 84 spektakliai.

              Balandžio 3 d. Telšiuose vyko baigiamoji Lietuvos jaunimo teatrų šventė „Šimtakojis“, kurioje parodyti 8 spektakliai. Teatras – studija „Atžalynas“ su spektakliu C. Higgins „Haroldas ir Modė“ tapo laureatu ir buvo apdovanotas šventės diplomu bei „Šimtakojo“ skulptūrėle. Atžalynietė Giedrė Malūkaitė šventės diplomu bei „Šimtakojo“ skulptūrėle apdovanota už Modės vaidmenį, o režisierė Auksė Antulienė už spektaklio „Haroldas ir Modė“ režisūrą.

              „Tačiau aiškiu šios regioninės apžiūros Mažeikiuose lyderiu drąsiai galima įvardinti Kretingos teatro studijos „Atžalynas“ spektaklį „Haroldas ir Modė“. Ši C. Higgins drama apžiūros programoje kėlė daugiausia klausimų, tačiau po pirmų scenų visi klausimai išnyko ir beliko mėgautis subtiliu, skoningu ir gerumu alsuojančiu reginiu. Būtų galima ilgai aprašinėti spektaklio atradimus ir poetinės kalbos grožį (ko verta vien Modės namų buitis), bet tada ši apžvalga taptų labiau panaši į vieno spektaklio recenziją. Todėl galima tik pasveikinti šį teatrą ir visų pirma šio spektaklio režisierę A.Antulienę su neeiliniu teatriniu įvykiu.“                                                         Vidmantas Fijalkauskas
                                                                                             Panevėžio dramos teatro aktorius, teatro mokytojas metodininkas              

 

 

<< | >>